سوله دست دوم مهم ترین سازه ی صنعتی برای راه اندازی کسب و کار محسوب می شود. صرفه جویی تا پنجاه درصد قیمت سوله نو، استاندارد و مستحکم

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۱۵ دقیقه

جهت تماس با کارشناس فروش مجموعه با شماره های ۰۹۱۹۶۰۰۰۱۶۳ و ۰۹۱۲۴۸۳۷۲۸۸ تماس بگیرید ویا بر روی این لینک کلیک کنید .

همه ما به دنبال راه اندازی یک کسب و کار با حداقل هزینه و حداکثر کارایی هستیم ، به دنبال صرفه جویی در وقت و هزینه هستیم و از طرفی با توجه به اینکه قیمت آهن دچار نوسان قیمت لحظه ای شده و ساخت یک سوله شامل هزینه زیادی می باشد. سوله دست دوم با رنگ و متعلقات نو. قیمت سوله دست دوم از متری نهصد و پنجاه هزار تومان شروع می شود و نسبت به نو حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مناسب تر است. از این رو ما به شما سوله دست دوم را پیشنهاد می کنیم. این نوع سوله های دست دوم حدود سی تا چهل درصد هزینه خرید سوله را کاهش می دهند. با این رقم صرفه جویی می توان بخشی از هزینه پوشش سقف و یا کل هزینه اجرای فونداسیون را پرداخت کرد.

خرید سوله دست دوم ، انتخابی مطمئن و کاربردی

همانگونه که می دانید امروزه بسیاری از افراد به دنبال خرید سوله دست دوم برای راه اندازی کارگاه های مختلف هستند. در این بین اخیرا برخی از فعالان در زمینه فروش سوله های نو با اهدافی نامشخص به دنبال رد کیفیت سوله های دست دوم هستند. بدون تردید مزایای خرید سوله دست دوم می‌تواند هر خریداری را ترغیب کند تا روی به انتخاب آنها بیاورد. معمولا مالکان سوله ها پس از عدم نیاز به سوله ترجیح می‌دهند که روی به فروش آن ها بیاورند. در واقع با انجام این کار می توانند بخش زیادی از هزینه های مورد نیاز برای سرمایه گذاری های جدید را فراهم کنند. با توجه به اینکه برخی از مراکز فروش سوله نو تجربه و تخصصی در زمینه فروش سوله دست دوم ندارند، روی به انتشار مطالب دروغ در خصوص این عمل آورده اند.

البته این بدان معنی نیست که سوله دست دوم با کیفیت تر از سوله نو است، بلکه منظور ما این است که از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه تر و از لحاظ کیفیت دست کمی از نو ندارد.

خرید سوله دست دوم ، انتخابی مطمئن و کاربردی
سوله صنعتی

چرا سوله دست دوم ؟

ما با اطمینان بالا به شما بیان می کنیم که خرید سوله دست دوم امکان پذیر است. با توجه به اینکه برخی از مجموعه های فعال قدرت خرید و فروش سوله دست دوم را ندارند، به ناچار سعی در تخریب این کار دارند. در این بین شاید سوالات متعددی ذهن برخی از خریداران را مشغول کند. ما در مطالبی جامع مزایای خرید سوله دست دوم را عنوان کردیم. بدون تردید پرداخت هزینه های به مراتب کمتر و انتخاب سوله در ابعاد مناسب بهترین ویژگی ها برای خرید سوله های دست دوم هستند. مسلما بخش زیادی از سرمایه‌گذاران با گرفتن تصمیمات عاقلانه، روی به فروش سوله هایی که به آنها نیاز ندارند، می آورند.

رد یک ادعای غلط در مورد سازه دست دوم

همانگونه که می دانید، عصر، عصر تکنولوژی است. متاسفانه عدم تخصص برخی از دوستان در زمینه فروش سوله دست دوم موجب شده است که آمارهای غیر اصولی در اختیار خریداران قرار دهند. ما برای شما ادعای عدم فروش سوله دست دوم را رد می کنیم. اگر به سایت های خرید و فروش سوله های دست دوم اطمینان ندارید، از روش های دیگر استفاده نمایید. خوشبختانه اپلیکیشن های مختلف امروزه امکان خرید و فروش انواع کالا و تجهیزات دست دوم را به شما می دهند. یک بررسی اجمالی در نرم افزار دیوار و شیپور پاسخ شایعه پراکنی های مجموعه های دیگر را می دهد. با یک جستجو ساده حجم زیادی از آگهی ها برای فروش سوله دست دوم را می توانید مشاهده کنید. متاسفانه برخی همکاران کم لطفی میکنند و ذهن مشتری را درگیر حاشیه کرده و مشتری را نسبت به خود و باقی هکاران را بی اعتماد می کنند.

استقامت

سوله ها که محکم ترین نوع سازه فلزی به شمار می آیند در انبار دپو شده و در موقع فروش تمام قطعات آن بعد از اصلاح و رنگ آمیزی و به صورت کاملا آماده و با تمام متعلقات به مشتری تحویل داده می شوند. امروزه استفاده از سوله دست دوم به دلیل مزایای بی نظیری همچون هزینه کم و اجراء سریع بودن به طور چشمگیری در سراسر ایران رواج پیدا کرده است .

سوله دست دوم با استحکام بالا و قابلیت نصب جرثقیل
سوله دست دوم با استحکام بالا و قابلیت نصب جرثقیل

قیمت سوله دست دوم :

متاسفانه برخلاف ادعای برخی سایتها امکان ارائه لیست قیمت سوله دست دوم وجود ندارد. به این دلیل که سوله ها از لحاظ ابعاد و کاربری ها و نیاز مشتری بسیار متنوع هستند و امکان تعریف لیست قیمت برای آن مقدور نمی باشد. همچنین قیمت فروش سوله دست دوم به ابعاد سوله و همچنین افزایش یا کاهش قیمت آهن بستگی دارند. اما می توان به طور مثالی قیمت هارا به صورت حدودی مشخص کرد.

برای مثال اگر معیار محاسبه قیمت بر حسب متر مربع با احتساب سایبانها باشد:

قیمت امروز سوله دست دوم

سوله کارکرده دهانه شانزده طول سی و شش متر و ارتفاع شش متر ، هر متر مربع نهصد و پنجاه هزار تومان با احتساب سایبانها، است.منظور از سایبانها این است که سوله از هر سمت (راست، چپ، عقب و جلو) حدود یک متر کنسول سایبان دارد ( از سمت چپ و راست متصل به ستون ها و از سمت ابتدا و انتها، امتداد پروفیل های زد یا Z ).

اگر این سازه قابلیت نصب جرثقیل سه تنی را داشته باشد ، قیمت امروز آن هر متر مربع یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می شود.

البته باز هم تاکید می کنیم که این قیمتها بستگی به قیمت روز آهن دارد.

زمان تحویل سوله دست دوم:

زمان تحویل با توجه به ترافیک کاری مجموعه متفاوت است.

اما معمولا بیست روز پس از عقد قرارداد و پرداخت مبلغ پیش پرداخت سازه تحویل مشتری میشود .

همچنین متراژ دقیق سوله در زمان تحویل سوله دست دوم تاثیر گزار هست.

در صفحه ای دیگر به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت .

شرایط فروش سوله دست دوم :

اول- معمولا حین قرارداد پیش پرداختی معادل درصد برای شروع کار دریافت می گردد.

دوم – مابقی مبلغ قرارداد پس از رویت و بارگیری و تحویل سوله در مجموعه آسیا سوله به صورت نقدی پرداخت می گردد.

بارگیری سوله در مجموعه آسیا سوله
آماده ارسال

آشنایی با انواع مختلف سوله دستدوم

سوله ی دستدوم با شکل و اندازه مختلف و دهانه گوناگون در بازار موجود و قابل عرضه میباشند. از اینرو با انواع مختلف سوله به طور مختصر آشنا خواهیم شد.

سوله زوجی :

این نوع سوله  به دلیل داشتن ستون مشترک قابل اجراست .این نوع سوله ها برای کسانی که می خواهند سوله دست دوم سبک با دهانه بزرگ بزنند بسیاار توصیه میشود.

معمولا برای سازه هایی با دهانه بالاتر از بیست متر استفاده می شود.

سوله تکی:

این نوع سوله ها  بر خلاف سوله زوجی فاقد ستون مشترک هستند .

انواع مختلف سوله دست دوم در آسیا سوله

سوله دارای طبقا:

این نوع سوله ها بستگی به نیاز مشتری جهت مصارف انبار، اداری ، کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که در بیشتر مواقع این نوع سوله دارای یک طبقه بوده اما می تواند تعداد طبقات بیشتری را نیز داشته باشد.

سوله دارای جر ثقیل سقفی:

این نوع سازه برای کارگاه صنعتی که نیاز به جا به جایی وسایل سنگین میباشد استفاده میشود.

سوله زوجی با چند ستون مشترک: 

این نوع سوله ها به دلیل داشتن چند ستون مشترک برای کاربری مختلف به راحتی قابل اجرا است .

بهتر است بدانید که سوله کارکرده از لحاظ دهانه نیز دارای تقسیم بندی مختلفی میباشند که عبارتند از

سوله تک دهانه  ، سوله هلالی ، سوله دو قلو ، سوله چند قلو .

سوله تک دهانه
سوله کارکرده از لحاظ دهانه نیز دارای تقسیم بندی مختلفی میباشند
سوله دست دوم چند قلو

آشنایی با مزایا و قابلیت ها

امروزه بسیاری از افراد به دلیل اینکه سوله دست دوم دارای مزایای و قابلیت بسیار زیادی بوده راغب هستند از این سازه کارکرده و دست دوم به جای سوله های نو استفاده کنند.

از اینرو با برخی از این ویژگی ها و قابلیت های آن آشنا خواهیم شد.

قیمت مناسب:

استفاده از سوله های نو با توجه به اینکه هزینه آهن نو و اجرت ساخت سوله بسیار بالاست برای بسیاری از مشاغل از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست. این در حالی است که فروش سوله دست دوم یا کارکرده به دلیل نداشتن اجرت ساخت ، هزینه پایین جهت نگهداری و همچنین قیمت پایین تر نسبت به  سوله های نو برای کاربران بسیار مقرون به صرفه است.

قیمت سوله دست دوم از سیصد و شصت و هفت میلیون تومان شروع میشود .

آماده بودن :

یکی دیگر از مزایای سولهدست دوم نسبت به سوله های کارنکره تحویل سریع بودن آن هاست.

استفاده از این نوع سوله ها به نوعی باعث صرفه جویی در زمان کاربران خواهد شد.

قابلیت جابجایی :

یکی از مزایای مهم و قابل توجه سوله های دست دوم این است که به راحتی قابل جابجایی، حمل و نصب مجدد هستند.

(البته این مزیت همه ی سوله های پیچ و مهره ای میباشد )

استحکام و ایمنی بالای سوله کارکرده :

بهتر است بدانید که سوله دست دوم از نظر استحکام و ایمنی در مقابل عوامل محیطی مخرب همچون زلزله ، برف ، باد و … هیچ تفاوتی با سوله نو ندارد .

آشنایی با اجزای اصلی در سوله سازی

بهتر است بدانید سوله ها از دو قسمت قاب و  بابندها تشکیل شده اند. قاب فلزی خود شامل ستون، پرلین یا، میل مهار یا سگراد، بولت، رفتر والپست و بعضا تیر کرین . همچنین اسکلت از اجزاء مختلفی همچون تیر، سقفی و دور تا دور، کف ستون، تیر، قوطی و آب چکان تکیه گاه جرثقیل یا براکت مراحل اجرای پروژه تشکیل شده اند . لازم به ذکر است که این اجزا اصلی شامل دو بخش مهار عرضی و طولی می باشند، که بادبند سقفی یک بخش از مهار عرضی محسوب میشود .

موارد استفاده

استفاده از سوله کارکرده در موارد خاصی بسیار پرکاربرد و قابل استفاده می باشد. برای مثال خرید سوله کارکرده در مواقعی که مدت زمان استفاده از سوله کم باشد و یا اینکه امکان تغییر مکان خط تولیدی در چند سال آینده  برای کاربران وجود داشته باشد و  کاربران نمی خواهند هزینه ی بالایی را جهت ساخت سوله پرداخت کنند و همچنین میخواهند فضایی را سریع پوشش سقف دهند ، بهترین گزینه محسوب می شود .

آشنایی با نکات مهم جهت خرید

با توجه به اینکه این نوع سوله ها قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند باید با یکسری نکات مهم و ایده آل آشنا بود. تا بتوان بهترین نتیجه ممکن را از خرید خود به دست آورد.

از اینرو توجه به نکات زیر در هنگام خرید کمک بسیار زیادی را به متقاضیان خواهد کرد.

کیفیت سوله کار کرده:

از دیگر نکاتی که باید در هنگام خرید سوله کارکرده کانون توجه کاربران و متقاضیان قرار

گیرد بررسی کیفیت سوله ها می باشد.

بنابراین یکی از روش تشخیص با کیفیت عالی بودن سوله ها بررسی میزان سلامت سوله

یا پوسیدگی قطعات آن است .

اتصالات :

توجه به اتصالات و سوراخ کاری فلنچ از دیگر مواردی است که در هنگام خرید سوله دست دوم باید مد نظر قرار گیرد. زیرا اگر پیچ و مهره های سوله زنگ خورده باشند به هیچ وجه قابل استفاده نخواهند بود و باید با پیچ‌ و مهره فابریک تعویض شوند .

کاربردهای سوله دمونتاژ شده

کاربردهای سوله دمونتاژ شد ه به طور قابل توجهی در بین مجموعه ها و افرادی که قصد احداث کارخانه دارند گسترش و رواج پیدا کرده است.

انواع سوله کارکرده دارای استفاده مختلف و متنوعی بوده.  از اینرو با برخی کاربردهای آن آشنا خواهیم شد. یکی از کاربردهای سولههای دست دوم استفاده از آن جهت ساخت سردخانه میباشد. با توجه به اینکه در کشورما تعداد زیادی سردخانه احداث شد است. از اینرو استفاده آن از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. بنابراین باید با توجه به ابعاد مورد نیاز سردخانه که توسط مهندسین کشاورزی و کارشناسان برآورد شدهاند اقدام به انتخاب و خرید سوله کارکرده نمود. همچنین باید به نوع سوله دقت و توجه خاصی را داشته باشید و سعی کنید از  سوله ایی  استفاده کنید که از وزن کمی برخوردار باشد.

از دیگر کاربرد مهم سوله دست دوم

از دیگر کاربردهای مهم سوله دست دوم استفاده از آن برای  ساخت ورزشگاه ها است. برای تامین فضای مورد نیاز ورزشگاه ها از سوله ای مقاوم بدون ستون استفاده می شود. همچنین از سوله کارکرده برای نگهداری از دام ها، انواع ماشین آلات کشاورزی و دامداری و محصولات کشاورزی استفاده خواهد شد. لازم به ذکر است که این سوله ها که جهت این مصارف مورد استفاده کاربران قرار می گیرند باید از انواعی که دارای شیب جلو به عقب سقف برای نور گیر شدن محوطه  می باشد انتخاب و خریداری شود.

استفاده از آن در طراحی و ساخت سوله دست دوم :

استفاده از آن در طراحی و ساخت سوله های تجاری است. در واقع این نوع سوله ها با ظرافت خاص و طراحی بسیار زیبا، برای ساختن مکان هایی همچون مرکز خرید، محیط ادارات، انواع نمایشگاه ها، بیمارستان ها و غیره مورد استفاده کاربران و متقاضیان قرار می گیرند.

 مجموعه آسیا سوله به همراه تمامی سوله ها پیچ و مهره جدید با گرید ۸.۸ تقدیم مشتری می نماید .

فروش سوله دست دوم

یکی از پارامترهای مهم در تعیین قیمت سوله نوع سوله می‌باشد.

سوله‌ها  براساس طراحی و ساخت دارای انواع مختلف سوله جرثقیل خور، سوله بدون جرثقیل و سوله دارای طبقه می‌باشند.

در فروش سوله دست دوم فروشنده باید قطعات سوله را از انبار خارج کند . در صورتی که به تعمیر نیاز داشته باشند آنها را با دقت تعمیر نمایید. همچنین باید فروشنده معتبر و مجاز باشد تا مشتری با خیالی راحت اقدام به خرید سوله نماید.

نتیجه گیری :

سوله دست دوم به دلیل داشتن قیمت مناسب، برای ساخت انواع سوله  صنعتی و غیرصنعتی مناسب و قابل استفاده می باشد.

سوله های استاندارد بهترین گزینه برای خرید به شمار می‌آیند. از اینرو نباید سوله‌ی سنگین را برای استفاده انتخاب نمایید.

سوله دست دوم با رنگ و متعلقات فابریک و نو. قیمت سوله دست دوم نسبت به نو تا پنجاه درصد مناسب تر است و مقاومت آن با فابریک برابر است.

عکس از سوله در حال نصب توسط پرسنل آسیا سوله
اسیا سوله asiasooleh

نصب سوله دست دوم

نصب سوله های دست دوم با سوله های نو تفاوتی ندارد. به این صورت که در ابتدا نصابها روز قبل از نصب با کارفرما تماس میگیرند و هماهنگی های لازم مانند رزرو جا یا جرثقیل نصب و یا محل تخلیه سوله را انجام می دهند.

زمانی که نصاب ها به محل پروژه می رسند در ابتدا مهره روی بولت ها را باز کرده و سپس ستون ها را نصب می کنند.

پس از آنکه کار نصب ستونهای سوله به اتمام رسید، اقدام به بستن بادبندها و ریگلاژ و شاغول کردن آنها میکنند.معمولا کار نصب ستونها سریعتر از قسمت های دیگر پیش می رود.